Teslimat ve İade Bilgileri

Teslimat ve İade

1-Siparişleriniz ürün ekranında belirtilen tedarik süresinde kargoya teslim edilir. Ancak bazı durumlarda bu süre değişiklik gösterebilir. Ürün sayfasından tarihleri kontrol edebilirsiniz. Ancak “Aynı Gün Kargo” özelliği olan ürünler hafta içi saat 12:00’den önce sipariş verildiği takdirde aynı gün içinde yola çıkmakta ve bulunduğunuz şehre bağlı olarak 1 ya da 3 iş günü içinde teslim edilmektedir..

Siparişlerinizin gönderimi MNG Kargo ile sigortalı olarak sağlanmaktadır. Şirketimiz MNG Kargo ile çalışmaktadır. Ancak Mobilya grubundaki bazı ürünlerimiz, hem büyük ebat ve ağırlıkları hem de hassas gönderim koşulları nedeniyle özel nakliye gerektirmektedir. Bu nedenle bu tarz ürünlerimizin teslimatları kargo ile yapılamamaktadır.

Bu ürün gönderimleri ve teslimat koşulları, siparişinizi göndereceğiniz bölge ve yerleşim yerine göre farklılık göstermekte, teslimat süresi 1- 2 iş günü arasında değişiklik gösterebilmektedir. Türkiye’nin her yerine ücretsiz gönderim yapılabilmektedir.

Nakliye ile gönderim gerektiren. bu tip özel durumlar ürünün bilgi kısmında yer almaktadır . Teslimat ve iade bölümünüz dikkatlice incelemeniz önerilir.

Detaylı bilgi için destek@papdukkan.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2- Papdukkan’dan verilen siparişlerin teslimatı Türkiye ile sınırlıdır. Yurt Dışına gönderim yapılamaz.

3-Kargo şirketi siparişlerinizi belirttiğiniz adrese teslim eder. Bu adreste bulunmamanız halinde, kargonuzu en yakın şubeden alabileceğinize dair bir not bırakılır. Üç gün içinde paketi gidip teslim almamanız halinde ise paketiniz bize iade edilir.

İade ve İptaller:

1- Siparişinizi iptal etmek isterseniz, sitemizden bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

2-Satın aldığınız ürünü iade edebilmek için şu adımları takip etmelisiniz;

Ürünü kaç gün içinde değiştirebilir ya da iade edebilirim? 

Mobilyalarda değişim ve iade için tam 30 günün var! Tüm ürünleri bu süre içinde iade alıyoruz, yalnız üç konuya dikkat etmelisin: 

-Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldığında değişim ve iade kapsamına girmez. 

-Farklı kumaş kaplaması, ayak rengi, ölçü, köşe yönü değişikliği gibi isteklerin doğrultusunda sana özel olarak üretilen modellerde değişim ve iade yapılmaz.

-Evinin ölçülerine uymayan ürünlerin iadesi gerçekleştirilmez. Bu yüzden ürünü satın almadan önce ürün apartmanda taşınabilir mi, odana sığar mı, kapıdan geçer mi gibi bilgileri göz önünde bulundurmalısın.

Mutfak, ev dekorasyonu, ev tekstili ürünleri, banyo aksesuarları, halı ve aydınlatmaların değişim ve iadesi için 15 günün var. Ürünü bu süre içinde iade edebilir ya da değiştirebilirsin. Fakat bazı şartlarımız var: Öncelikle ürünün kesinlikle kullanılmaması ve yıpranmaması, eğer küçük ev aletleri gibi elektrikli ürün grubundaysa koruma bandının açılmaması ve yatak, yastık gibi yapısı gereği kişiye özel ürünler olmaması gerek! Çünkü hijyenik sebeplerden dolayı bu ürünlerin iadesini sağlayamıyoruz. 

Belirttiğimiz şartlara uygun olan ürünü iade etmek için müşteri hizmetlerimizi araman yeterli. Sana vereceğimiz kodla birlikte ürünü orijinal kutu ve ambalajında gönderebilirsin.

Özelleştirme ya da kurulum yapılan hatalı ürünü değiştirebilir ya da iade edebilir miyim?

Evet, kesinlikle! 14 gün içinde sorun giderilmezse kesinti olmadan ürünü değiştirebilir ya da iade edebilirsin.

 

Kargo ile aldığım ürünüm hasarlı geldi nasıl değiştirebilir ya da iade edebilirim?

Ürünle ilgili yaşadığın problemin fotoğrafını çekerek sipariş numaranla birlikte destek@papdukkan.com adresine e-posta olarak göndermen yeterli. Müşteri hizmetlerimiz en geç 24 saat içinde sana dönüş yapar, parça tedariğiyle çözümü sağlanamayan durumlarda ürünü yenisiyle ya da eşdeğeriyle değiştirme sürecini başlatır. İşte bu kadar kolay!

 

Kargo ile aldığım ürünü nasıl değiştirebilir ya da iade edebilirim?

 

Müşteri hizmetlerimizi arayarak ya da destek@papdukkan.com’a e-posta göndererek ürünü iade etmek istediğini bildirmen yeterli. Sana vereceğimiz kodla birlikte ürünü kolaylıkla gönderebilirsin. İade ve değişim sürecinde önemli bir ricamız var: Ürünü mutlaka orijinal paketiyle, anlaşmalı olduğumuz kargo şirketine teslim etmelisin. Başka bir kargo şirketi ile geri gönderimi kabul edemiyoruz, kurulumu yapılmış ya da isteklerin doğrultusunda sana özel olarak ürettiğimiz ürünlerin iadesini gerçekleştiremiyoruz.

İade ettiğim ürünün ücretini ne zaman ve nasıl alabilirim?

Ürün iadesinde kesinti var mı?

 

Eğer üründe bir hata yoksa keyfi iade kapsamında değerlendirilir. Kargo bedeli alınmış olan ürünlerin keyfi iadesinde 30 TL kargo bedeli geri ödenmez. Ücretsiz  kargo ile alınan  ürünlerdeyse, kalan sepet tutarı 150 TL’nin altında ise 12 TL kargo bedeli alınır. Nakliye ile gönderilen ürünler için teslimat bedeli ve hizmet bedelinin kesintisi yapılır. Teslimat ve hizmet bedeli yaşadığın bölgeye göre değişiklik gösterir. 

200 km ve üzeri 90 Tl

200km ve 600km 120 Tl

600 km ve üzeri 190 Tl

 

İade ettiğin ürün bize ulaştığında gerekli kontroller yapılır ve 3 iş günü içinde ücret iade işlemleri başlatılır. Siparişini oluştururken ödemeni hangi ödeme tipi ile gerçekleştirdiysen, ücret iadesi o şekilde yapılır. İade ücretinin hesaba ya da ekstreye yansıma süresi 3-7 iş günü olabilir fakat bankalara bağlı olarak bu süre para kartlarda 25 günü de bulabilir.

 

İade İle ilgili Diğer Bilgiler;

-Siparişiniz teslim edildiğinde kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz.Özellikle ezilmiş yırtılmış,açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemli.Beklenmedik bir durumda sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tuttrarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini talep etmeniz gerekmektedir.

-Orjinal ambalajı zarar görmüş tahrip edilmiş herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

—Siparişlerinizi teslim almadan önce iade etmek isterseniz ürün size ulaştığında paketi teslim almayın, ürünün paketini açmadan kargo şirketine geri teslim edin. Siparişinizi teslim aldıktan ve paketini açtıktan sonra gerekli bazı adımlarını izlemeniz gerekmektedir. Ürünü ondört iş günü içinde iade edebilirsiniz. Gerekli iade adımlarını gerçekleştirmek için de; sitemizde yer alan İletişim bölümünden sipariş numaranız ve iade edilecek ürünün kodunu belirterek bizimle kontağa geçiniz. Ürünün iade edilebilmesi için, tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla birlikte, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir. Siparişiniz ile birlikte gelen faturanın ön yüzünde bulunan iade formunu eksiksiz doldurarak, asıl fatura ile beraber, Mng Kargo ile gönderebilirsiniz.

3-Aldığınız ürünün kusurlu olması durumunda , üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapmak istediğiniz iadelerde, teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şikâyetiniz ilgili birime iletilecek ve inceleme başlatılacaktır. Üründe kullanımdan kaynaklanan bir sorun yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir.

4- Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 gün içerisinde ürünün faturası ile birlikte, aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde iadesini gerçekleştirebilirsiniz. Faturasız gönderilen iade ve değişim ürünleri tarafımızca kabul edilmeyecektir. Paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte gönderilmelidir. İade işlemlerinde kargolar alıcı ödemeli gönderilmemelidir. Alıcı ödeme şeklide gelen kargolar tarafımızca kabul edilmeyecektir ve bu nedenle iade işleminiz yapılamayacaktır.

Satın aldığınız ürün kurallarınca tarafımıza ulaştıktan ve iade onaylandıktan sonra ürün bedeli size iade edilmekte olup, 230 TL ve altında yaptığınız alışverişler için ödediğiniz kargo bedeli iade edilmemektedir.

5-Ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış ve denenmemiş olması şartına bağlıdır.

6-Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler iade kapsamı dışındaki ürünlerdir.

7-Tüketici Kanunu’na göre “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ilk ondört gün içerisinde geçerlidir. Üründen doğan bir kusur var ise ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

8-Memnun kalmadığınız ürünü 14 gün içinde iade edebilirsiniz, ürün değişikliği yapılamamaktadır.

Bizimle destek@papdukkan.com ‘a yazarak ya da 0212-951-00-14 no lu telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.